« Úvod | Kvantová mechanika a j... »

Tak vám nevím. Jít do Pr..le nabývá na dalším významu.


Tak Vám nevím. Je to dobré, nebo to není dobré. Jadrné české slovo PRDEL, označující část naší tělesné schránky, která plní žádoucí základní lidskou potřebu, tedy jak se zbavit v našem mikrosvětě čehosi již nežádoucího, dostává ve slovním výroku další mnohasmyslové významové zabarvení.
Např. od tak otcovské výtky své dceři...."Koukej víc sportovat, už ti roste pr...!" kdy za jadrností slova skrýváme zraňovanou otcovskou lásku k těm, co už umí víc než my a my je chceme mít ještě dokonalejší, až po stupnici pravého opaku tohoto citu, tedy k hrubšímu projevu nespokojenosti, kdy jsme ochotni poslat kde koho a kde co do míst odkud je dodatečně pohřbíme v záchodové míse.
Lidově se dále i užívá označení "lézt někomu do pr...." jakožto výraz hlubšího opovržení nad ztrátou jeho svobody osobnosti v danném, zpravidla blíže definovaném případě.
Další příklady si jistě dokážete doplnit sami. Ale k věci. Dnes mi padl do oka cafe-restaurant s názvem CLUB PRDEL, který se nalézá v Praze v Žitné ulici.
Uvědomil jsem si, že pokud radní schválí platnou licenci s tímto názvem, je legalizace poslat někoho do PRDELE, zajištěna. Již nemůže být pochyb, že musíme zkoumat, zda se jedná o výrok hanlivý a urážlivý, možný až soudní pře, či o výrok posílající nás do střediska českého pohostinství.
Také jsem se od jednoho sečtělejšího, slušného bezdomovce dozvěděl, že obdobný případ již před lety vzrušil, jak on tuší, severočeský region ve kterém se obdobný název pohostinského zařízení vyskytl a místní tisk toto prý komentoval tak, že se tam už ženy bojí poslat manžela do PR...., aby se jim neodebral v klidu do onoho zařízení. Možná šlo i o peníze a zde možná jde o druh reklamy.
Faktem je, že čím se hůře lidem žije, tím mají větší sklon vyjadřovat se hrubě.
Poznal jsem to na sobě. A tak domýšlím co nás asi čeká v budoucnu, kdy už před krizí jsme otevírali několik PR.... a zdražování od nového roku 2009 se veřejně šušká. Tak kam až budeme ochotni skrze naše radní dokráčet, protože ani římskému císaři zavedený poplatek z "latrýn" (jak se kdysi říkalo toaletám) nesmrděl. Na námitky proti poplatku dal čuchnout kritikovi k hrsti zlaťáků, jestli smrdí. No a peníze radní určitě také potřebují, když rozdávali i celé domy neprávem, jsouce tyto právem ve vlastnictví lidu. O jednom takovém vím. Nalézá se v Kodaňské ul. č.5/319.
14:09 13.12.2008
(viz obrázky - kategorie: Postřehy okolo sebe.
Dům v Kodaňské doplním)

13.12.2008 13:02 | Autor: Dalibor Zvolský | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se