« Úvod | Kvantová mechanika a j... »

O duchovní impotenci

Pod absolutnem je vše minimálně dvojí
--------------------------------------------------------
Když se řekne impotence, tak si asi většina lidí představí fyzickou neschopnost mít potomstvo. Ale nejen živá hmota může být impotentní a tak se stát v určité možnosti do budoucna žití mrtvou. Impotence se nevyhýbá ani duchovní stránce osobnosti člověka. I zde může být trvalá nebo jen i chvilková. Chvilkové stavy impotence duchovní znám i ze své vlastní zkušenosti a není to nic příjemného být "za blbce".
Vzpomenu případ, kdy jsme ve škole obdrželi od naší češtinářky v průběhu vyučovací hodiny napsat úvahu na zadané téma. Ač jsem se svým spolužákem psal povídky na naší třídu a slohová témata byla moje oblíbená, nezmohl jsem se tento den na nic, lépe řečeno nic co bych byl ochoten za sebe odevzdat. Zašel jsem proto za učitelkou o přestávce, když zazvonilo, odevzdával jsem jí prázdný list A4 a vysvětlil jí momentální indispozici s tím , že úkol dopracuji. Vyhověla mi.
Takových trapasů jsem zažil povícero. Ze života naší společnosti jsem zaregistroval obdobné, avšak jemnější povzdechy např. literáti toužící po můzách, bez kterých jim nejde práce tvořivá, povzdech z masmédií, pobízející občany k zaslání nějakého svého příběhu, neb kde se mají pořád vymýšlet nové zápletky a děje, když skutečných je okolo nás více nežli dost atd....
Ale toto vše nejsou příklady hraničící či překračující zákon pro duchovní impotenci. A přesto jsou takové!!! Kdosi dotlačen k osobní krizi, zcizí jiným myšlenku, nápad, autorské dílo atp. I já znám oboustranně takovou záležitost. Při psaní diplomky jsem jsem více opsal než stvořil svého a z opačné strany mi mizí z bytu zápisky nedoladěné žertovně psané povídky o prazákonu všech zákonů - "opičení ( tak kdyby toto náhodou četl onen poberta, má možnost toto odčinit a poslat text sem pro vás ostatní).
Kde tedy vězí jádro věci a problému duchovní impotence???
Řekl bych, že v našich mozcích. Nezažehnutých věčným plamenem skutečného stavu myšlení. Většinou přebíráme věci jinými vymyšlené, pokud je pochopíme, pak je překopírujeme do svých mozků jako jednu z dalších cest k použití a to nám nahrazuje skutečné myšlení, které se podaří jen málokomu a na zlomky času. Ve funkčním mozku je skutečná síla lidské duchovní potence. Pro ty, kteří ještě nikdy nezažili stav skutečného myšlení, kdy se v mozku propojí naráz snad všechny či většina mozkových cest do stupně, že dokáží vytvořit novou další a propojit se s ní navzájem, tak uvádím z vlastní zkušenosti, že pocitově je to asi srovnatelné s velkým třeskem (nejen hmotná potence tedy má své vyvrcholení). Mozek je vesmír našich duchovních procesů a věřím, že v budoucnu se lidstvu podaří i úspěšně odstranit stavy duchovní impotence - jinak řečeno, že naše EGO létající duchovně v různých stupních pádů a vzestupů, od retarda až ke géniovi, bude udržováno vlivem propojené síly lidského společenství ve správné letové dráze k budoucnosti.
15.10.2008 19:01 | Autor: DaliborZvolsky@centrum.cz | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se