« Úvod | Kvantová mechanika a j... »

Politická manipulace

USA kontra Írán není jen USA kontra Írán
Dnešní zpravodajství informuje o úspěšném zásahu USA proti Íránskému veliteli elitních jednotek Kuds Kásimovi Sulejmánímu , který byl zabit společně s velitelem šiítských milic Sil lidové mobilizace abú Mahdím Muhandisem na letišti v Bagdádu. 
Novináři, ale i politici či analytici šíří mnoho různých úvah a přebírají informace ze světa, která dle svého uvážení zcenzurují ve prospěch svého pohledu. 
Bohužel, zatím se nikdo nepozastavil nad tím, že když Severní Korea vyhrožuje ústy svého  "Rakeťáka" jak mu říká prezident USA, tak jediné co se dočtete je, že nikdo neví čím hodlá překvapit vůdce KLDR Kim nejen USA, ale vlastně celý svět tak je tisk bez hysterie tušeného nebezpečí. A to v rozporu létali rakety KLDR i nad jinými státy v rozporu s usnesením OSN a vůbec se nedočtete, že by se svět nějak bránil šílenství těchto hrozeb. Zprávy jsou o různých možnostech co onen slibovaný dáreček prezidentu a lidu USA může znamenat. Kim si nenechá poroučet od Putina ani Číny, byť jsou to země, u kterých se mu dostává v určité míře podpory i v rozporu asi s vůlí OSN, o přímo ohrožených zemích jako je Jižní Korea, Japonsko apod. ani nemluvě. Tedy nikdo neví co od něj může svět a zejména USA očekávat natož jak jej případně zarazit. 
Tedy světu možná hrozí další nová válka v Asii, ale je ticho po pěšině. Zato Střední východ je vydáván v podstatě za jedinou hrozbu světovému míru. 
Takže pokud se na to podívám očima občana USA, tak prezident Donald Tramp nařízenou akcí proti zjevným vlivným lidem kteří rozhodně nemají čisté ruce od terorizmu ve světě a jejich moc byla vskutku taková, že ohrožovali miliony lidí zrovna tak jako Kim ve svých touhách po jaderných či i jiných zbraních mající podobné důsledky, vlastně zabil dvě mouchy jednou ranou. Postavil se provokacím Íranu (vzpomeňte na ohrožované i zadržované tankery s ropou atp.) minulým i současným (Sýrie) a jakoby mimochodem ukázal Kimovi co se takovým lidem i přes veškerou moc kterou mají může přihodit. 
Takže co si o tom myslíte nyní? Byla to dobře provedená obrana ve jménu zachování míru ve světě, nebo něco jiného?

03.01.2020 20:17 | Autor: Dalibor Zvolský | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se